מועדי פסיכומטרי

9 ביוני 2017 | שאלות נפוצות
תגים: ,

להלן תאריכי הבחינה הפסיכומטרית, מועדי 2017 – 2018

תאריך הבחינה שפת הבחינה תאריך ההרשמה האחרון
05/09/2017 עברית, ערבית 26/07/2017
15/12/2017 עברית, ערבית 01/11/2017
28/03/2018 עברית, ערבית, רוסית, משולב (אנגלית), צרפתית 12/02/2018
05/07/2018 עברית, ערבית, רוסית, משולב (אנגלית), צרפתית 22/05/2018
03/09/2018 עברית, ערבית 15/07/2018
09/12/2018 עברית, ערבית 24/10/2018

מועדי פסיכומטרי 2018: בוטל מועד פברואר

8 ביוני 2017 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

פורסמו מועד פסיכומטרי 2018. שימו לב, בעקבות הרפורמה החדשה, בוטל מועד פברואר. מועד פברואר היה המועד הקטן ביותר בין כל מועדי הבחינה ולכן כנראה המרכז הארצי ביטל אותו.לנבחנים במועד אפריל ויולי ככל הנראה תתאפשר היבחנות ברצף (למשפריי הציון).

1. ב-2018 מועד אביב יחול ב28-29 במרץ 2018, ההרשמה תיסגר ב-12.02.18
2. מועד קיץ יחול ב-5 ביולי וההרשמה תיסגר ב-22.05.18
3. מועד סתיו (המועד של תיכוניסטים) יחול לפי חגי תשר"י, ב-3-4 בספטמבר וההרשמה תיסגר ב-15.07.18
4. מועד חורף יחול ב-7, 9 בדצמבר וההרשמה תיסגר ב-24.10.18.

בהצלחה לכל הנבחנים!

איך להתמודד עם חרדת מתמטיקה בפסיכומטרי?

21 במאי 2017 | שאלות נפוצות
תגים: , , , ,

איך להתמודד עם חרדת מתמטיקה בפסיכומטרי?

ארבעים אחוזים מהציון הפסיכומטרי (בדגש כללי) הם מתמטיקה, ליתר דיוק – מתמטיקה (15-16 שאלות) וסטטיסטיקה (הסקה מתרשים) – 4-5 שאלות.

אנחנו עוסקים בהכנה לפסיכומטרי מאז 1996 ופוגשים מועמדים רבים שמתקשים דווקא בחלק הזה. הקושי הוא לא תמיד רציונלי ולעתים ניתן להגדירו כ"חרדת מתמטיקה". ננסה להבין מקורות הפחד הזה ונציע דרכי התמודדות אתו.

הבחינה הפסיכומטרית היא מאתגרת וקשה וכדי להצליח בה, יש להתכונן בצורה יסודית ושיטתית. כדי להסביר את חשיבות רציפות ההכנה במתמטיקה, נביא את הדוגמה הבאה:

בשני פרקי כמותי בפסיכומטרי יש בדרך כלל לפחות שאלה אחת בהנדסת מרחב. דמויות מרכזיות בשאלות האלה הן צורות הנדסיות כגון חרוט, כדור, קובייה וגליל ומקבילון. כדי לפתור שאלה עם גליל, למשל, רוב הסיכויים שנצטרך להיעזר בידע במעגלים ועיגולים (גיאומטריה), להרכיב משוואה (אלגברה), לעבוד עם שברים או חזקות, וכדי לא להתבלבל בהגעתנו לתשובה הסופית, נצטרך גם סדר פעולות חשבון ולוח הכפל (ידע מתמטי בסיסי).

דוגמה הזאת ממחישה עד כמה חשוב הבסיס והרצף שבלימוד מתמטיקה, כי ללא הבסיס לא ניתן להתקדם לנושאים מורכבים יותר. יש לזכור, כי כל עוד פעולות מתמטיות פשוטות לא יהיו מתורגלות עד לרמה אוטומטית (כמו שליטה בנשק בטירונות), המוח לא יהיה מסוגל לתפקד במצבי הלחץ – בבחינה הפסיכומטרית. כדי שחשיבה גבוהה יותר תתחיל לפעול, אנחנו לא יכולים לבזבז אנרגיה על פתרון שאלות בסיסיות.

למי שמדבר על הפחד שלו מפני מתמטיקה (או "השנאה" שלו למקצוע הזה) פשוט לא היה מזל עם המורה. לכן אנחנו רואים בקורסי ההכנה שלנו הזדמנות לחוויה מתקנת לתלמידים רבים שכותבים לנו אחר כך: "הבנתי מתמטיקה כפי שמעולם לא הבנתי אותה!" או "פעם ראשונה אני רואה מורה, שמאוהב במקצוע הזה ומדביק את התלמידים באהבה הזאת!"

אין ספק, כי ההצלחה בפסיכומטרי תלויה בבסיס אתו התלמיד מגיע לקורס מהבית: ככל שהבסיס גבוה יותר, כך קל יותר ללמוד בקורס. יחד עם זאת, עם הכנה יסודית וגישה חיובית, כל אחד משפר את הציון מתחילת הקורס ועד סופו.

אנחנו ב-OK פיתחנו מסלול הכנה טרום-קורס הכולל לימוד עצמי עם ספר "מבוא במתמטיקה" והרצאות ווידאו באתר בליווי תרגול בפורטל הלימודים המתקדם של הרשת. המסלול מאפשר למקסם את התועלת מקורס פסיכומטרי ולהשלים פערים עוד בטרם הקורס מתחיל.

צריך להבין, כי עם ההרשמה לקורס צריך להתכונן לעבודה מאומצת. הרשמה חכמה נעשית מראש, חודש וחצי – חודשיים לפני תחילת הלימודים. הרשמה מוקדמת תאפשר חזרה על היסודות ושיפור נקודת פתיחה בקורס. וכן, יהיו דברים בסיסים שצריך פשוט לשנן ולזכור, כפי שאנחנו זוכרים את ימי ההולדת של חברים –אין שיטה יעילה כדי לזכור ידע בסיסי. על הידע הבסיסי הזה נבנה בניין ההצלחה בפסיכומטרי והדבר ישחרר מהפחד מפני מתמטיקה.

להרשמה ליעוץ וקבלת מידע השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מה לומדים בקורס הכנה לפסיכומטרי?

הנחמה היא שבקורס של OK פסיכומטרי אנחנו לא עוסקים רק בהכנה לבחינה הזאת: אנחנו מקנים לתלמידינו מיומנויות וידע שישמשו אותם להמשך הלימודים באקדמיה.

כמה זמן להקדיש לשיעורי הבית בקורס פסיכומטרי?

 1. (שדה חובה)
 2. (שדה חובה)
 

האם כדאי לרדת מחמש יחידות מתמטיקה לשלוש?

20 במרץ 2017 | כללי,שאלות נפוצות
תגים: ,

במהלך הייעוץ לקראת ההרשמה לקורס פסיכומטרי אנחנו פוגשים מועמדים רבים שסיימו תיכון עם ציון 100 בשלוש יחידות מתמטיקה. הרוב המוחלט של אותם הפונים התחיל את דרכו בתיכון מארבע או מחמש יחידות ובהמלצת רכזת או מורה ירד לשלוש.

מי שטוען, שרמת שלוש יחידות מתמטיקה היא מספיקה לבחינה הפסיכומטרית, לא מדייק: נושאים כגון הסתברות, צירופים, זוויות במעגל ועוד לא נלמדים ברוב שאלוני הבגרות לשלוש היחידות.

נוצר הרושם כי נציג בית ספר לעתים קרובות דואג לממוצע של המוסד ולא לטובת התלמיד.

לשיטתנו, טובת התלמיד מחייבת להשקיע את המרב, כדי לסייע לכל מתקשה להישמר ברמה של ארבע או חמש יחידות במתמטיקה ולא להפוך את החיים "לקלים יותר" לכולם, מה גם, שבציון הסכם שהוא סכום של הציון הפסיכומטרי וממוצע הבגרות יש משקל גדול יותר לציון (אפילו לא גבוה) בארבע או חמש נקודות, מאשר לציון 100 בשלוש.

עורך: בוריס (בר) גייל

מנכ"ל אוקיי פסיכומטרי מאז 1996

למה כדאי להיות מורה לפסיכומטרי?

19 בינואר 2017 | שאלות נפוצות

רוב המורים שמלמדים פסיכומטרי – סטודנטים, או, לפחות, התחילו את דרכם כשהיו סטודנטים. מדוע משרת המורה נחשקת כל כך?

הרבה עבודה קשה

אנחנו באוקיי מאמינים, כי ללמד פסיכומטרי זה לא רק השיטות המיוחדות והטריקים. כדי ללמד פסיכומטרי צריך ללמוד ללמד באופן יסודי, להכיר את גישות ושיטות החינוכיות שונות, לרכוש כלים להתמודדות עם שאלות התלמידים ומיומנויות בהכנת שיעורים. הסודות הקטנים, שהופכים את הקורס לחווייתי, מעניין ובהיותו כזה – מועיל. כל זה הופך את המשך העבודה לנעימה וקלה, אך דורשת השקעה ממועמד בתקופת ההכשרה.

בשלב השני של ההכשרה על המועמדים לעבור על כל חומרי הלימוד של הרשת ולהציג את המיומנויות שרכש בשלב העיוני בסימולציות של שיעורים בכיתה. כשההכשרה מסיימת, מתחילה העבודה.

שילוב בין עבודה מתגמלת ולימודים

תחום ההדרכה מתאים ביותר לסטודנטים, שיכולים לשלב משרה חלקית שבצדה שכר הולם עם הלימודים. להבדיל מעבודות לא מקצועיות (כגון מלצרות או עבודות מזדמנות אחרות), מורים לפסיכומטרי פוגשים אנשים בעלי אוריינטציה לימודית, חווים חוויה מיוחדת ומספקת של העברת ידע חדש לתלמידים, רוקמים יחסי חברות חדשים ונהנים מכל רגע.

התענוג שבעבודה

אנחנו מאמינים, שיש לנו אחת העבודות הטובות בתחום ההוראה – אנחנו מייצרים סטודנטים. אין תענוג גדול יותר מלקבל מסרון "התקבלתי!!! המון תודה על ההשקעה והאמון!!!" או "לא האמנתי שאוהב מתמטיקה!!! תודה על הקורס!!".

כיף לנו לפגוש בוגרים: השיטות של OK, היחס האוהד והרצון לתרום להצלחת התלמידים, יוצרים מרקם יחסים מיוחד, שהופך את העבודה למשתלמת – ולא רק בהיבט הכספי.

בשיקולי ההשתלבות במערך ההדרכה של OK מקום מכובד גם למשכורת: אנחנו משלמים יותר מרוב החברות בתחום.

כל אלה, בשילוב עם היחסים המעולים בצוות, האווירה הצעירה והאנושית, הופכים את העבודה בהדרכת פסיכומטרי לתענוג צרוף. אוזן קשבת, כתף תומכת וחוויות משותפות נעימות מאפיינות את העבודה ב-OK.

הדלת שלנו פתוחה בפני  כל מורה כשרוני עם ניסיון בהדרכת פסיכומטרי. נשמח אם תחליטו להגיש מועמדות ומבטיחים לענות לכל אחת ואחד מכם.

בברכה,

צוות הדרכה

אוקיי פסיכומטרי

 1. (שדה חובה)
 2. (שדה חובה)
 

הבחינה הפסיכומטרית

1 בדצמבר 2016 | שאלות נפוצות
תגים:

הבחינה הפסיכומטרית היא כלי מיון מועמדים לאקדמיה בישראל. הבחינה מתקיימת 5 פעמים בשנה בעברית, פעמיים בשנה ברוסית, אנגלית (מבחן משולב), וצרפתית, ופעם בשנה בספרדית.

נוסח משולב של פסיכומטרי כולל תרגום של חלק מהמילים לשפות עברית, אנגלית, רוסית, גרמנית, איטלקית, הונגרית, אמהרית, פורטוגלית והולנדית.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה

הגוף שאחראי על קיום הבחינה הוא המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. ההרשמה לפסיכומטרי ומידע על הבחינה ניתן למצוא באתר www.nite.org.il

הבחינה כוללת שלושה תחומים: כמותי (מתמטיקה והסקה מתרשים), מילולי (אנלוגיות, השלמות משפטים, היגיון והבנת הקטע) ואנגלית (השלמת משפטים, שכתובים (Restatements) והבנת הקטע).

הדרך הטובה ביותר להתכונן לפסיכומטרי זה קורס הכנה.

תשלום עבור הבחינה ועבור הקורס:

חיילים בודדים זכאים לסיוע במימון דמי הבחינה (כ-600 שקלים) על חשבון היחידה להכוונת חיילים משוחררים. למידע: 03-7776770.

מכוני הכנה לפסיכומטרי, שנמצאים בפיקוח של משרד החינוך, רשאים לגבות תשלום עבור הקורס על חשבון הפיקדון של חיילים משוחררים.

תוצאות הבחינה

אין תוקף לציוני הבחינה הפסיכומטרית – אם פעם השגת ציון גבוה, הוא יישאר אתך לעד.

פרסום תוצאות הבחינה

הציונים מתפרסמים תוך 30 ימים מיום הבחינה.

"הדלפות" בפסיכומטרי

25 בנובמבר 2016 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

בשנים אחרונות התפרסמו שתי "הדלפות" מהבחינה הפסיכומטרית, שהגיעו לחומרי לימוד של אחת החברות שעוסקת בהכנה. "ההדלפות" עוררו מהומות ברשתות חברתיות, הנזקים שנגרמו למרכז הארצי לבחינות ולהערכה נאמדים במילוני שקלים, עורכי הדין של שני הצדדים עוסקים בהכנות כתבי הטענות ואנחנו כאן ננסה לענות על השאלה האם העתקה המדויקת של שאלות מועילה?

במילה אחת – לא. בשתי מילים – זה מועיל בהיבט שיווקי אולי, אך לא תורם לתלמיד בקורס הכנה לפסיכומטרי מבחינת ההצלחה שלו בבחינה. מדוע? גם אם היו נותנים לנבחן את הנוסח המלא של הבחינה פסיכומטרית בה הוא אמור להיבחן למחרת, רוב הסיכויים שהתלמיד לא היה זוכר את הרוב. אנחנו שואלים תלמידים שהרגע יצאו מהבחינה – מה אתם זוכרים? והתשובה שאנחנו מקבלים לרוב – כלום. פירורים – נושא מטלת כתיבה – באופן מאוד כללי בלבד – שאלה אחת או שתיים מאנלוגיות ללא ההיסחים וקווים כללים של שאלות בכמותי. לכן אין כל סיבה לגרום למהומות ולהעתיק שאלות מהבחינה האמיתית.

הדרך הטובה ביותר להכין את התלמיד לפסיכומטרי היא לפתח מאגר שאלות עצום בתחומים שנפוצים בפסיכומטרי ולעכוב לאחר השינויים בבחינה (לדוגמה: מגמת גידול בשאלות "מחזק/מחליש" בחלק של שאלות הבנה והסקה במילולי צריכה לבוא לידי ביטוי בספרים, וכדומה). יש לזכור, הדרך היחידה ללמד שחקן כדורסל לקלוע בסל היא לאפשר לו לקלוע כמה שיותר – וזאת לדעתנו הדרך להצלחה בפסיכומטרי – ריבוי שאלות מאותם הסוגים שהופיעו בבחינה, לא העתקות.

בוריס (בר) גייל

מנכ"ל OK פסיכומטרי

איך להימנע מציון נמוך בפסיכומטרי?

9 באוקטובר 2016 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

הסקאלה של ציונים הפסיכומטרי נעה בין 200 ל-800, הציון הממוצע הוא באזור 540. הציון שאנחנו מגדירים כ"אזור הניחוש" נע בין 305 ל-370 נקודות. מה זה אומר? לדוגמה, נבחן שלא פותח את חוברת הבחינה הפסיכומטרית ומנחש הכול מבלי להתאמץ, צריך לקבל ציון מעט נמוך מ-400.

יחד עם זאת, יש כ-10000 נבחנים בשנה (!) שמקבלים ציון נמוך מ-400. בהתחשב בעובדה שזה רבע מכלל הנבחנים, יצאנו לבדוק, כיצד הדבר ייתכן (הרי על-פי הסטטיסטיקה, 80% מהעשרת האלפים האלה למדו בקורס הכנה לפסיכומטרי כלשהו ועדיין נכשלו בפסיכומטרי).

וכאן התשובה: כל מי שקיבל ציון נמוך בפסיכומטרי לא שילב את הידע שרכש בקורס עם אסטרטגיה. אנחנו יודעים, שבפסיכומטרי לא מספיק לדעת את החומר, צריך לשלוט גם באסטרטגיה. ריכזנו עבורכם ששה כללים פשוטים שימנעו מכם קבלת ציון נמוך בפסיכומטרי (בהנחה שיש לכם את בסיס הידע הדרוש):

 1. הכלל הראשון של פסיכומטרי - לא יודע את תשובה – נחש. ואל תגידו "בסימולציה לא אסמן ובבחינה הפסיכומטרית – כן". במצבי הלחץ המוח שלנו מסוגל לשחזר רק פעולות שתרגלנו לרמה האוטומטית.

זכרו:  תשובה נכונה משפרת את הציון ותשובה לא נכונה איננה גורעת ממנו. כלומר, אם הנבחן מבחין בכך שעברה יותר מדקה מאז שהוא התחיל לפתור את השאלה, עליו לסמן תשובה בטופס תוך ניחוש ולהמשיך הלאה מבלי להתעכב. כנ"ל גם במקרה שהנבחן זיהה שאלה שאיננו יודע כיצד לפתור (רק בלי לבזבז עליה דקה – ישר לסמן תשובה בניחוש ולהמשיך הלאה).

 1. בחרו כבר בתחילת ההכנה את "מספר הניחוש". חשוב להבין: אם נהיה עקביים בסימון, נקבל יותר נקודות בציון הפסיכומטרי. מכאן שכבר בתחילת הקורס יש לבחור את "מספר הניחוש", כדי להבטיח את הציון המקסימלי בבחינה (לדוגמה: רק תשובה מספר 2 במקרה של ניחוש לאורך כל הבחינה הפסיכומטרית).
 2. מצאת תשובה נכונה – אל תמשיך לקרוא הלאה. הכלל הזה חוסך לא רק זמן, אלא גם אנרגיה ושומרת עליכם. חשבו: אם זיהיתם שהתשובה הנכונה היא 1 ועברתם ישר לתשובה שאחריה, חסכתם 3/4 זמן שאלה – זה מקנה יתרון משמעותי על פני נבחנים אחרים בפסיכומטרי!
 3. פסלת שלוש תשובות ראשונות – הרביעית נכונה, אל תקרא אותה. הדרך לחסוך רבע מזמן שאלה בפסיכומטרי היא לדעת לסמן את התשובה הרביעית מבלי לקרוא אותה.
 4. פתור שאלות בסדר בו הן מובאות בפרק. דילוג על שאלות מבלי לסמן אותן בטופס תשובות הוא מתכון לטעויות ולסטיות, לכן יש לפתור את כל השאלות בכל הפרקים לפי הסדר, בו השאלות מובאות בהם. אם הנך מתקשה בפתרון שאלה, יש לסמנה בניחוש בטופס ובכוכבית או סימן קריאה בחוברת הבחינה הפסיכומטרית ולחזור אליה אם יוותר הזמן.
 5. סמן את התשובה בדף התשובות אחרי כל שאלה. רק סימן בטופס תשובות שאלה-שאלה מונע סטייה וטעויות. אנא הקפידו לסמן את התשובה הנכונה בטופס תשובות אחרי כל שאלה בפסיכומטרי.

בהצלחה בבחינה

צוות מחקר ופיתוח

אוקיי פסיכומטרי

איזו בחינה עדיפה – SAT או פסיכומטרי באנגלית (משולב)?

18 בספטמבר 2016 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

SAT (Scholastic Aptitude Test – מבחן יכולת לימודית) הוא מבחן דמוי פסיכומטרי ישראלי, המשמש כמבחן כניסה לאוניברסיטאות ולמכללות בארה"ב. הפסיכומטרי הישראלי בתחילת דרכו התבסס על SAT במידה ניכרת.

מבחן  SATנוצר ב-1901. ל-SAT משקל של 50% מכלל השיקולים (בין השיקולים האחרים: ציוני התיכון, קורות חיים, המלצות) בקבלה לאוניברסיטאות הגדולות בארה"ב.

הגוף שאחראי לקיום הבחינה וכתיבת התכנים, בדומה למרכז לבחינות ולהערכה הישראלי הוא Collage Board. SAT מתקיים שבע פעמים בשנה בארה"ב ועוד מספר מועדים במדינות אחרות בעולם. הבחינה כוללת כ-200 שאלות ב-10 פרקים בשלושה תחומים:

 1. כתיבה (Writing) – מטלת כתיבה אחת ושני פרקים לזיהוי טעויות דקדוקיות ותיקון משפטים ופסקות;
 2. מתמטיקה (Mathematic) הנושאים דומים לאלה שבפסיכומטרי הישראלי: אלגברה, גיאומטריה, הנדסת מרחב, אך יש גם 9 שאלות בפרק שהן שאלות פתוחות (כותבים פתרון ולא שאלות רב-בררה).
 3. קריאה (Reading) – שאלות השלמת משפטים ושאלות לקטע קריאה.

להבדיל מפסיכומטרי, כל פרק מוערך בין 200-800 נקודות (ולא המבחן כולו). לעתים הנבחנים מדברים על סכום שלושת הציונים (600-2400 נקודות).

כעבור חודש מקבלים את הציון.

ובכן, האם הבחינה SAT עדיפה על פסיכומטרי? ל-SAT מספר יתרונות:

 1. ניתן להיבחן בבחינת SAT כל פעם (ברצף), להבדיל מפסיכומטרי, בו צריך לדלג מועד אחד בין ההיבחנויות.
 2. ב-SAT אפשר להשקיע רק בפרק אחד (הציון הוא דיפרנציאלי, כלומר, אם קבלת ציון טוב בחלק המילולי, בבחינה הבאה אתה יכול להשקיע בלימוד מתמטיקה ולשפר רק אותה וכך "לגרד" את הציון הסופי הנדרש).

החיסרון של בחינת SAT הוא שפקולטות לרפואה לא מקבלות את SAT כחלופה, לכן מי ששוקל ללמוד רפואה או מקצועות הסמוכות – רוקחות, למשל, עדיף שייבחן בפסיכומטרי (משולב אנגלית). לכן מועמד ששוקל ללמוד רפואה בישראל חייב להיבחן בפסיכומטרי.

נשמח לתת מידע מפורט למועמדים בטלפון 1800650700

 1. (שדה חובה)
 2. (שדה חובה)
 

אחוזי ההצלחה בפסיכומטרי

29 באוגוסט 2016 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

השאלה הנפוצה ביותר בקרב הפונים ליעוץ פסיכומטרי היא "מה אחוזי ההצלחה של OK?". אבל איך נמדדת ההצלחה? מורים שלנו בשיעור הראשון בקורס פסיכומטרי אומרים לתלמידים: "אני לא מאחל לכם לקבל 800 – אני מאחל לכל אחד מכם לקבל נקודה אחת יותר ממה שאתם צריכים כדי להתקבל".

אנחנו יודעים כי להצלחה בפסיכומטרי מדד אחד: קבלה ללימודים אקדמיים. ככל שבסיס המועמד גבוה יותר, כך הסיכוי שלו לקבל ציון גבוה בפסיכומטרי ולהתקבל ללימודים הוא טוב יותר, לדוגמה: תלמיד שסיים בגרות עם חמש יחידות במתמטיקה אמור לסיים את הקורס ולקבל ציון פסיכומטרי מעל שבע מאות. תלמיד עם ציוני בגרות נמוכים צריך לסיים את הקורס עם ציון מעל חמש מאות – מדויק יותר אפשר לומר רק במהלך הלימודים בקורס, אחרי מספר סימולציות וזאת מסיבה הבאה: לפעמים ציוני בגרות נמוכים מעידים לא על הסיכוי הנמוך לקבל ציון גבוה בפסיכומטרי, אלא על העדר מוטיבציה לימודית בבית ספר.

הצלחה בבחינה (פסיכומטרית ובכל מקצוע אחר) תלויה במידה רבה במורה ויכולתו לעורר עניין למקצוע הנלמד. יש לנו מספיק כלים כדי לסייע גם תלמיד עם רקע נמוך ולהביא אותו לציון גבוה בבחינה, בתנאי שאותו התלמיד ישקיע מצדו בלימודים בהתאם למידת ההשקעה שלנו.

הצלחה בפסיכומטרי לא יכולה להימדד לפי הממוצע – מיצוע ציונים מבטל את הנתונים האישים של מועמד ולא יכול לשקף נכונה את הסיכוי שלו בפסיכומטרי. אכן, ממוצע הציונים במכון פסיכומטרי לא רלוונטי עבור תלמיד בעל ארבע או חמש יחידות מתמטיקה, כי יש אחוז קטן יחסית של מועמדים עם הציונים האלה – הפוטנציאל שלו גבוה יותר מהממוצע ולכן תחזית הציון שצריכה להינתן לו בעת הייעוץ. בקצה השני של הסכלה תלמיד עם שלוש יחידות מתמטיקה – עד לסדרת מבחני המתכונת לא נדע את עומק הפוטנציאל שלו: ייתכן והפוטנציאל הלימודי של אותו התלמיד גבוה מאוד והוא יגיע לציון מעל שבע מאות.

אנחנו יודעים למחזות בדיוק רב את הציון הסופי של מועמדים על סמך הנתונים האישיים במהלך ייעוץ טלפוני מקצועי וכן, אנחנו מאמינים כי קורס פסיכומטרי ב-OK נותן את הסיכוי הטוב ביותר לממש פוטנציאל לימודי של מועמד ולהתקבל ללימודים אקדמיים – הודות למקצועיות היוצאת דופן שלנו בכל שלבי הלמידה, החל מהייעוץ.

בברכה,

צוות מחקר ופיתוח של רשת OK פסיכומטרי

מלאו את הטופס שלהלן ואחד מיועצינו ייצור אתכם קשר:

 1. (שדה חובה)
 2. (שדה חובה)