איך לקבל יותר מקורס פסיכומטרי?

9 באוגוסט 2017 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

אנחנו עוסקים בחקר הבחינה הפסיכומטרית ושיטות ההכנה אליה מאז 1996 וכחלק מן המחקר מנתחים הן את המגמות בבחינה והן את התהליך הלימודי בקורסי הכנה לפסיכומטרי. מומחי OK מבינים בפסיכומטרי ומבקשים במאמר קצר זה להעלות נקודות שיסייעו לכל מי שלומד בקורס פסיכומטרי להפיק ממנו יותר תועלת.

מה בודקת הבחינה הפסיכומטרית?

הבחינה הפסיכומטרית נועדה למיין מועמדים ללימודים אקדמיים כך, שאלה, שיש להם את המיומנויות הדרושות ללימודים לתואר, יתקבלו, ואלה, שאין להם את הכישורים הנחוצים – לא יתקבלו.

איך לייעל את הלימודים בקורס פסיכומטרי?

מתברר, כי גם קורס פסיכומטרי, עוד בטרם היוודעו תוצאות הבחינה של המרכז הארצי, כבר מראה את הסיכוי של תלמיד להצליח בלימודים האקדמיים.

אנחנו רואים בקורס פסיכומטרי חזרה כללית על מה שהולך לקרות באוניברסיטה וההצלחה בלימודים אקדמיים מושתתת : הגעה לכל השיעורים (ובזמן), ביצוע כל שיעורי הבית והשתתפות בכל בחינות המתכונת.

כדי להסביר את הדקויות, נעמוד על כל אחת מהפרמטרים שלעיל:

השיעורים

ההפרעה הגדולה ביותר בימינו היא הטלפון החכם. אנחנו מכורים לסלולר, ליתר דיוק – לזרם הבלתי פוסק של תוכן שמוצע לנו.

ההמלצה שלנו – למחוק כל יישומון של רשתות חברתיות מהטלפון – Facebook, Twitter, Instagram – אאוט!

מחקרים אחרונים מוכיחים כי בני הנוער מבלים בממוצע 5-6 שעות ביום במצטבר רשתות החברתיות, כשהם עצמם סבורים כי הזמן שהם מקדישים לרשתות החברתיות הוא חצי מזה (כלומר, הזמן מתבזבז מבלי ששמים לב לכך).

להיות בשיעור ומדי פעם לגנוב מספר דקות כד

י להיכנס לפייסבוק אומר לפגוע ברצף השיעור, בקליטת החומר – קרי – ביעילות ההכנה לפסיכומטרי.

לכן כל מי שמעוניין להגיע למקסימום צריך לוותר מראש על הרשתות החברתיות ולו לתקופה הקצרה של הקורס.

שיעורי הבית

כשחוזרים הביתה אחרי שיעור לא ניגשים ישר לפתרון התרגילים משיעורי הבית: קודם יש לחזור על הפרק התיאורטי בספר, אחר כך מומלץ לצפות בשיעור ווידאו רלוונטי ורק אחר כך לגשת לפתרון התרגילים העצמאי.

יש לבצע שיעורי הבית במלואם ובסדר בו מובאים התרגילים בספר – יש הגיון לסדר הימצאותם בחומרי הלימוד של OK.

בביצוע שיעורי הבית בקורס פסיכומטרי אין למהר לעיין בפתרונות התרגילים בספרים: פתרו, השוו תשובות, חזרו על התיאוריה בתחילת הפרק במידת הצורך ורק אז, אם נותרו שאלות, לכו לקרוא את הפתרון המוצע.

השתתפות בסימולציות.

מי שמתייחס לסימולציות בקורס הכנה לפסיכומטרי כי אל הבחינות אמתיות, מרוויח: יחס רציני, הקפדה על ההגעה בזמן ויישום המלצות המורה הופכים את ההתמודדות עם הבחינה הפסיכומטרית לקלה יותר. כדי שהמוח שלנו יתפקד בצורה יעילה, יש לשנן דברים – יותר תרגול, יותר שאלות פתורות בפסיכומטרי אמתי.

השורה התחתונה

לא די להירשם לקורס טוב ולהקפיד על המסגרת לימודית נוקשה, יש לנצל כל אלמנט בהכנה לפסיכומטרי בצורה היעילה ביותר. הנחמה היא שיישום ההמלצות תורם לא רק להצלחה בפסיכומטרי, אלא להצלחה בלימודים האקדמיים שאחרי הפסיכומטרי.

באיחוליי הצלחה בפסיכומטרי

צוות מחקר ופיתוח,

רשת OK

2017

איך להירשם לבחינה הפסיכומטרית?

16 ביולי 2017 | שאלות נפוצות
תגים: , , , , , ,

ישנן שתי דרכים להירשם למבחן הפסיכומטרי:

1. הרשמה באינטרנט

ההרשמה מתבצעת דרך אתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות וההערכה. ליתר פירוט ראו: תהליך ההרשמה לפסיכומטרי דרך האינטרנט.

2. הרשמה עם ערכת ההרשמה (תשלום בדואר ומשלוח מכתב רשום)

ניתן לקנות ערכת הרשמה בחנויות הספרים האוניברסיטאיות. לאחר מילוי הפרטים משלמים בדואר ושולחים את הטופס למרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

ליתר פירוט ראו: תהליך ההרשמה לפסיכומטרי בעזרת ערכת הרשמה

אז מה עדיף? להירשם דרך האינטרנט או בעזרת ערכת הרשמה? (המשך…)

מועדי פסיכומטרי

9 ביוני 2017 | שאלות נפוצות
תגים: ,

להלן תאריכי הבחינה הפסיכומטרית, מועדי 2017 – 2018

תאריך הבחינה שפת הבחינה תאריך ההרשמה האחרון
05/09/2017 עברית, ערבית 26/07/2017
15/12/2017 עברית, ערבית 01/11/2017
28/03/2018 עברית, ערבית, רוסית, משולב (אנגלית), צרפתית 12/02/2018
05/07/2018 עברית, ערבית, רוסית, משולב (אנגלית), צרפתית 22/05/2018
03/09/2018 עברית, ערבית 15/07/2018
09/12/2018 עברית, ערבית 24/10/2018

מועדי פסיכומטרי 2018: בוטל מועד פברואר

8 ביוני 2017 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

פורסמו מועד פסיכומטרי 2018. שימו לב, בעקבות הרפורמה החדשה, בוטל מועד פברואר. מועד פברואר היה המועד הקטן ביותר בין כל מועדי הבחינה ולכן כנראה המרכז הארצי ביטל אותו.לנבחנים במועד אפריל ויולי ככל הנראה תתאפשר היבחנות ברצף (למשפריי הציון).

1. ב-2018 מועד אביב יחול ב28-29 במרץ 2018, ההרשמה תיסגר ב-12.02.18
2. מועד קיץ יחול ב-5 ביולי וההרשמה תיסגר ב-22.05.18
3. מועד סתיו (המועד של תיכוניסטים) יחול לפי חגי תשר"י, ב-3-4 בספטמבר וההרשמה תיסגר ב-15.07.18
4. מועד חורף יחול ב-7, 9 בדצמבר וההרשמה תיסגר ב-24.10.18.

בהצלחה לכל הנבחנים!

איך להתמודד עם חרדת מתמטיקה בפסיכומטרי?

21 במאי 2017 | שאלות נפוצות
תגים: , , , ,

איך להתמודד עם חרדת מתמטיקה בפסיכומטרי?

ארבעים אחוזים מהציון הפסיכומטרי (בדגש כללי) הם מתמטיקה, ליתר דיוק – מתמטיקה (15-16 שאלות) וסטטיסטיקה (הסקה מתרשים) – 4-5 שאלות.

אנחנו עוסקים בהכנה לפסיכומטרי מאז 1996 ופוגשים מועמדים רבים שמתקשים דווקא בחלק הזה. הקושי הוא לא תמיד רציונלי ולעתים ניתן להגדירו כ"חרדת מתמטיקה". ננסה להבין מקורות הפחד הזה ונציע דרכי התמודדות אתו.

הבחינה הפסיכומטרית היא מאתגרת וקשה וכדי להצליח בה, יש להתכונן בצורה יסודית ושיטתית. כדי להסביר את חשיבות רציפות ההכנה במתמטיקה, נביא את הדוגמה הבאה:

בשני פרקי כמותי בפסיכומטרי יש בדרך כלל לפחות שאלה אחת בהנדסת מרחב. דמויות מרכזיות בשאלות האלה הן צורות הנדסיות כגון חרוט, כדור, קובייה וגליל ומקבילון. כדי לפתור שאלה עם גליל, למשל, רוב הסיכויים שנצטרך להיעזר בידע במעגלים ועיגולים (גיאומטריה), להרכיב משוואה (אלגברה), לעבוד עם שברים או חזקות, וכדי לא להתבלבל בהגעתנו לתשובה הסופית, נצטרך גם סדר פעולות חשבון ולוח הכפל (ידע מתמטי בסיסי).

דוגמה הזאת ממחישה עד כמה חשוב הבסיס והרצף שבלימוד מתמטיקה, כי ללא הבסיס לא ניתן להתקדם לנושאים מורכבים יותר. יש לזכור, כי כל עוד פעולות מתמטיות פשוטות לא יהיו מתורגלות עד לרמה אוטומטית (כמו שליטה בנשק בטירונות), המוח לא יהיה מסוגל לתפקד במצבי הלחץ – בבחינה הפסיכומטרית. כדי שחשיבה גבוהה יותר תתחיל לפעול, אנחנו לא יכולים לבזבז אנרגיה על פתרון שאלות בסיסיות.

למי שמדבר על הפחד שלו מפני מתמטיקה (או "השנאה" שלו למקצוע הזה) פשוט לא היה מזל עם המורה. לכן אנחנו רואים בקורסי ההכנה שלנו הזדמנות לחוויה מתקנת לתלמידים רבים שכותבים לנו אחר כך: "הבנתי מתמטיקה כפי שמעולם לא הבנתי אותה!" או "פעם ראשונה אני רואה מורה, שמאוהב במקצוע הזה ומדביק את התלמידים באהבה הזאת!"

אין ספק, כי ההצלחה בפסיכומטרי תלויה בבסיס אתו התלמיד מגיע לקורס מהבית: ככל שהבסיס גבוה יותר, כך קל יותר ללמוד בקורס. יחד עם זאת, עם הכנה יסודית וגישה חיובית, כל אחד משפר את הציון מתחילת הקורס ועד סופו.

אנחנו ב-OK פיתחנו מסלול הכנה טרום-קורס הכולל לימוד עצמי עם ספר "מבוא במתמטיקה" והרצאות ווידאו באתר בליווי תרגול בפורטל הלימודים המתקדם של הרשת. המסלול מאפשר למקסם את התועלת מקורס פסיכומטרי ולהשלים פערים עוד בטרם הקורס מתחיל.

צריך להבין, כי עם ההרשמה לקורס צריך להתכונן לעבודה מאומצת. הרשמה חכמה נעשית מראש, חודש וחצי – חודשיים לפני תחילת הלימודים. הרשמה מוקדמת תאפשר חזרה על היסודות ושיפור נקודת פתיחה בקורס. וכן, יהיו דברים בסיסים שצריך פשוט לשנן ולזכור, כפי שאנחנו זוכרים את ימי ההולדת של חברים –אין שיטה יעילה כדי לזכור ידע בסיסי. על הידע הבסיסי הזה נבנה בניין ההצלחה בפסיכומטרי והדבר ישחרר מהפחד מפני מתמטיקה.

להרשמה ליעוץ וקבלת מידע השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מה לומדים בקורס הכנה לפסיכומטרי?

הנחמה היא שבקורס של OK פסיכומטרי אנחנו לא עוסקים רק בהכנה לבחינה הזאת: אנחנו מקנים לתלמידינו מיומנויות וידע שישמשו אותם להמשך הלימודים באקדמיה.

כמה זמן להקדיש לשיעורי הבית בקורס פסיכומטרי?

  1. (שדה חובה)
  2. (שדה חובה)
 

האם כדאי לרדת מחמש יחידות מתמטיקה לשלוש?

20 במרץ 2017 | כללי,שאלות נפוצות
תגים: ,

במהלך הייעוץ לקראת ההרשמה לקורס פסיכומטרי אנחנו פוגשים מועמדים רבים שסיימו תיכון עם ציון 100 בשלוש יחידות מתמטיקה. הרוב המוחלט של אותם הפונים התחיל את דרכו בתיכון מארבע או מחמש יחידות ובהמלצת רכזת או מורה ירד לשלוש.

מי שטוען, שרמת שלוש יחידות מתמטיקה היא מספיקה לבחינה הפסיכומטרית, לא מדייק: נושאים כגון הסתברות, צירופים, זוויות במעגל ועוד לא נלמדים ברוב שאלוני הבגרות לשלוש היחידות.

נוצר הרושם כי נציג בית ספר לעתים קרובות דואג לממוצע של המוסד ולא לטובת התלמיד.

לשיטתנו, טובת התלמיד מחייבת להשקיע את המרב, כדי לסייע לכל מתקשה להישמר ברמה של ארבע או חמש יחידות במתמטיקה ולא להפוך את החיים "לקלים יותר" לכולם, מה גם, שבציון הסכם שהוא סכום של הציון הפסיכומטרי וממוצע הבגרות יש משקל גדול יותר לציון (אפילו לא גבוה) בארבע או חמש נקודות, מאשר לציון 100 בשלוש.

עורך: בוריס (בר) גייל

מנכ"ל אוקיי פסיכומטרי מאז 1996

למה כדאי להיות מורה לפסיכומטרי?

19 בינואר 2017 | שאלות נפוצות

רוב המורים שמלמדים פסיכומטרי – סטודנטים, או, לפחות, התחילו את דרכם כשהיו סטודנטים. מדוע משרת המורה נחשקת כל כך?

הרבה עבודה קשה

אנחנו באוקיי מאמינים, כי ללמד פסיכומטרי זה לא רק השיטות המיוחדות והטריקים. כדי ללמד פסיכומטרי צריך ללמוד ללמד באופן יסודי, להכיר את גישות ושיטות החינוכיות שונות, לרכוש כלים להתמודדות עם שאלות התלמידים ומיומנויות בהכנת שיעורים. הסודות הקטנים, שהופכים את הקורס לחווייתי, מעניין ובהיותו כזה – מועיל. כל זה הופך את המשך העבודה לנעימה וקלה, אך דורשת השקעה ממועמד בתקופת ההכשרה.

בשלב השני של ההכשרה על המועמדים לעבור על כל חומרי הלימוד של הרשת ולהציג את המיומנויות שרכש בשלב העיוני בסימולציות של שיעורים בכיתה. כשההכשרה מסיימת, מתחילה העבודה.

שילוב בין עבודה מתגמלת ולימודים

תחום ההדרכה מתאים ביותר לסטודנטים, שיכולים לשלב משרה חלקית שבצדה שכר הולם עם הלימודים. להבדיל מעבודות לא מקצועיות (כגון מלצרות או עבודות מזדמנות אחרות), מורים לפסיכומטרי פוגשים אנשים בעלי אוריינטציה לימודית, חווים חוויה מיוחדת ומספקת של העברת ידע חדש לתלמידים, רוקמים יחסי חברות חדשים ונהנים מכל רגע.

התענוג שבעבודה

אנחנו מאמינים, שיש לנו אחת העבודות הטובות בתחום ההוראה – אנחנו מייצרים סטודנטים. אין תענוג גדול יותר מלקבל מסרון "התקבלתי!!! המון תודה על ההשקעה והאמון!!!" או "לא האמנתי שאוהב מתמטיקה!!! תודה על הקורס!!".

כיף לנו לפגוש בוגרים: השיטות של OK, היחס האוהד והרצון לתרום להצלחת התלמידים, יוצרים מרקם יחסים מיוחד, שהופך את העבודה למשתלמת – ולא רק בהיבט הכספי.

בשיקולי ההשתלבות במערך ההדרכה של OK מקום מכובד גם למשכורת: אנחנו משלמים יותר מרוב החברות בתחום.

כל אלה, בשילוב עם היחסים המעולים בצוות, האווירה הצעירה והאנושית, הופכים את העבודה בהדרכת פסיכומטרי לתענוג צרוף. אוזן קשבת, כתף תומכת וחוויות משותפות נעימות מאפיינות את העבודה ב-OK.

הדלת שלנו פתוחה בפני  כל מורה כשרוני עם ניסיון בהדרכת פסיכומטרי. נשמח אם תחליטו להגיש מועמדות ומבטיחים לענות לכל אחת ואחד מכם.

בברכה,

צוות הדרכה

אוקיי פסיכומטרי

  1. (שדה חובה)
  2. (שדה חובה)
 

הבחינה הפסיכומטרית

1 בדצמבר 2016 | שאלות נפוצות
תגים:

הבחינה הפסיכומטרית היא כלי מיון מועמדים לאקדמיה בישראל. הבחינה מתקיימת 5 פעמים בשנה בעברית, פעמיים בשנה ברוסית, אנגלית (מבחן משולב), וצרפתית, ופעם בשנה בספרדית.

נוסח משולב של פסיכומטרי כולל תרגום של חלק מהמילים לשפות עברית, אנגלית, רוסית, גרמנית, איטלקית, הונגרית, אמהרית, פורטוגלית והולנדית.

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה

הגוף שאחראי על קיום הבחינה הוא המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. ההרשמה לפסיכומטרי ומידע על הבחינה ניתן למצוא באתר www.nite.org.il

הבחינה כוללת שלושה תחומים: כמותי (מתמטיקה והסקה מתרשים), מילולי (אנלוגיות, השלמות משפטים, היגיון והבנת הקטע) ואנגלית (השלמת משפטים, שכתובים (Restatements) והבנת הקטע).

הדרך הטובה ביותר להתכונן לפסיכומטרי זה קורס הכנה.

תשלום עבור הבחינה ועבור הקורס:

חיילים בודדים זכאים לסיוע במימון דמי הבחינה (כ-600 שקלים) על חשבון היחידה להכוונת חיילים משוחררים. למידע: 03-7776770.

מכוני הכנה לפסיכומטרי, שנמצאים בפיקוח של משרד החינוך, רשאים לגבות תשלום עבור הקורס על חשבון הפיקדון של חיילים משוחררים.

תוצאות הבחינה

אין תוקף לציוני הבחינה הפסיכומטרית – אם פעם השגת ציון גבוה, הוא יישאר אתך לעד.

פרסום תוצאות הבחינה

הציונים מתפרסמים תוך 30 ימים מיום הבחינה.

"הדלפות" בפסיכומטרי

25 בנובמבר 2016 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

בשנים אחרונות התפרסמו שתי "הדלפות" מהבחינה הפסיכומטרית, שהגיעו לחומרי לימוד של אחת החברות שעוסקת בהכנה. "ההדלפות" עוררו מהומות ברשתות חברתיות, הנזקים שנגרמו למרכז הארצי לבחינות ולהערכה נאמדים במילוני שקלים, עורכי הדין של שני הצדדים עוסקים בהכנות כתבי הטענות ואנחנו כאן ננסה לענות על השאלה האם העתקה המדויקת של שאלות מועילה?

במילה אחת – לא. בשתי מילים – זה מועיל בהיבט שיווקי אולי, אך לא תורם לתלמיד בקורס הכנה לפסיכומטרי מבחינת ההצלחה שלו בבחינה. מדוע? גם אם היו נותנים לנבחן את הנוסח המלא של הבחינה פסיכומטרית בה הוא אמור להיבחן למחרת, רוב הסיכויים שהתלמיד לא היה זוכר את הרוב. אנחנו שואלים תלמידים שהרגע יצאו מהבחינה – מה אתם זוכרים? והתשובה שאנחנו מקבלים לרוב – כלום. פירורים – נושא מטלת כתיבה – באופן מאוד כללי בלבד – שאלה אחת או שתיים מאנלוגיות ללא ההיסחים וקווים כללים של שאלות בכמותי. לכן אין כל סיבה לגרום למהומות ולהעתיק שאלות מהבחינה האמיתית.

הדרך הטובה ביותר להכין את התלמיד לפסיכומטרי היא לפתח מאגר שאלות עצום בתחומים שנפוצים בפסיכומטרי ולעכוב לאחר השינויים בבחינה (לדוגמה: מגמת גידול בשאלות "מחזק/מחליש" בחלק של שאלות הבנה והסקה במילולי צריכה לבוא לידי ביטוי בספרים, וכדומה). יש לזכור, הדרך היחידה ללמד שחקן כדורסל לקלוע בסל היא לאפשר לו לקלוע כמה שיותר – וזאת לדעתנו הדרך להצלחה בפסיכומטרי – ריבוי שאלות מאותם הסוגים שהופיעו בבחינה, לא העתקות.

בוריס (בר) גייל

מנכ"ל OK פסיכומטרי

איך להימנע מציון נמוך בפסיכומטרי?

9 באוקטובר 2016 | שאלות נפוצות
תגים: , ,

הסקאלה של ציונים הפסיכומטרי נעה בין 200 ל-800, הציון הממוצע הוא באזור 540. הציון שאנחנו מגדירים כ"אזור הניחוש" נע בין 305 ל-370 נקודות. מה זה אומר? לדוגמה, נבחן שלא פותח את חוברת הבחינה הפסיכומטרית ומנחש הכול מבלי להתאמץ, צריך לקבל ציון מעט נמוך מ-400.

יחד עם זאת, יש כ-10000 נבחנים בשנה (!) שמקבלים ציון נמוך מ-400. בהתחשב בעובדה שזה רבע מכלל הנבחנים, יצאנו לבדוק, כיצד הדבר ייתכן (הרי על-פי הסטטיסטיקה, 80% מהעשרת האלפים האלה למדו בקורס הכנה לפסיכומטרי כלשהו ועדיין נכשלו בפסיכומטרי).

וכאן התשובה: כל מי שקיבל ציון נמוך בפסיכומטרי לא שילב את הידע שרכש בקורס עם אסטרטגיה. אנחנו יודעים, שבפסיכומטרי לא מספיק לדעת את החומר, צריך לשלוט גם באסטרטגיה. ריכזנו עבורכם ששה כללים פשוטים שימנעו מכם קבלת ציון נמוך בפסיכומטרי (בהנחה שיש לכם את בסיס הידע הדרוש):

  1. הכלל הראשון של פסיכומטרי - לא יודע את תשובה – נחש. ואל תגידו "בסימולציה לא אסמן ובבחינה הפסיכומטרית – כן". במצבי הלחץ המוח שלנו מסוגל לשחזר רק פעולות שתרגלנו לרמה האוטומטית.

זכרו:  תשובה נכונה משפרת את הציון ותשובה לא נכונה איננה גורעת ממנו. כלומר, אם הנבחן מבחין בכך שעברה יותר מדקה מאז שהוא התחיל לפתור את השאלה, עליו לסמן תשובה בטופס תוך ניחוש ולהמשיך הלאה מבלי להתעכב. כנ"ל גם במקרה שהנבחן זיהה שאלה שאיננו יודע כיצד לפתור (רק בלי לבזבז עליה דקה – ישר לסמן תשובה בניחוש ולהמשיך הלאה).

  1. בחרו כבר בתחילת ההכנה את "מספר הניחוש". חשוב להבין: אם נהיה עקביים בסימון, נקבל יותר נקודות בציון הפסיכומטרי. מכאן שכבר בתחילת הקורס יש לבחור את "מספר הניחוש", כדי להבטיח את הציון המקסימלי בבחינה (לדוגמה: רק תשובה מספר 2 במקרה של ניחוש לאורך כל הבחינה הפסיכומטרית).
  2. מצאת תשובה נכונה – אל תמשיך לקרוא הלאה. הכלל הזה חוסך לא רק זמן, אלא גם אנרגיה ושומרת עליכם. חשבו: אם זיהיתם שהתשובה הנכונה היא 1 ועברתם ישר לתשובה שאחריה, חסכתם 3/4 זמן שאלה – זה מקנה יתרון משמעותי על פני נבחנים אחרים בפסיכומטרי!
  3. פסלת שלוש תשובות ראשונות – הרביעית נכונה, אל תקרא אותה. הדרך לחסוך רבע מזמן שאלה בפסיכומטרי היא לדעת לסמן את התשובה הרביעית מבלי לקרוא אותה.
  4. פתור שאלות בסדר בו הן מובאות בפרק. דילוג על שאלות מבלי לסמן אותן בטופס תשובות הוא מתכון לטעויות ולסטיות, לכן יש לפתור את כל השאלות בכל הפרקים לפי הסדר, בו השאלות מובאות בהם. אם הנך מתקשה בפתרון שאלה, יש לסמנה בניחוש בטופס ובכוכבית או סימן קריאה בחוברת הבחינה הפסיכומטרית ולחזור אליה אם יוותר הזמן.
  5. סמן את התשובה בדף התשובות אחרי כל שאלה. רק סימן בטופס תשובות שאלה-שאלה מונע סטייה וטעויות. אנא הקפידו לסמן את התשובה הנכונה בטופס תשובות אחרי כל שאלה בפסיכומטרי.

בהצלחה בבחינה

צוות מחקר ופיתוח

אוקיי פסיכומטרי