השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

קורס גישור

אתחיל בהסבר פשוט של המילה גישור, פירוש המילה גישור הוא יישוב סכסוך באמצעות משא ומתן בין שני הצדדים. ישנם מקרים בהם יש צורך בצד שלישי, הרואה כל, המכוון, זה אשר אין לו אינטרס אישי לשום צד והוא בעצם יכול לעזור להגיע לעמק השווה. קורס גישור נותן כלים להתמודדות במשא ומתן, שיפור מיומנויות בקבלת החלטות בסכסוך, מלמד הסתכלויות נכונות ,מאמן את התלמיד ומכין אותו להתמודדות עם סיטואציות מורכבות של גישור. כחלק מהתוכנית של קורס גישור עושים סימולציות של סכסוכים, עובדים בזוגות או שלשות וממש מדמים מצבים מהחיים. מנתחים את התהליך ומלמדים אסטרטגיות להתמודדות טובה. ישנם שלבים ברורים לכל תהליך גישור מצליח, אולם כמובן הלמידה היא גם ממצבים של כשלון במשא ומתן, גם זה נלמד ומועבר כתוכן בקורס גישור.

קורס גישור- מכשולים בהצלחת המשא ומתן

למה בעצם צריך קורס גישור? ומדוע אנשים הרבה פעמים פשוט לא מצליחים להגיע לפתרון בסכסוך ללא התערבות של הצד השלישי? הרגש הוא המניע העיקרי, הכעס והעצב מונעים מהצדדים את הפעולה הפשוטה של ההקשבה. אי יכולת לשמוע את הצד השני וניסיון להיאבק על כבוד מביאים את שני הצדדים למבוי סתום. אי אפשר לצאת מהמעגל הזה אלא אם אחד הצדדים ייקח צעד אחורה. בדרך כלל זה לא קורה מעצמו מפני שיש רצון חזק של להעניש ולהכאיב. כמובן ישנן סיטואציות שהן באמת מורכבות מבסיסן וקשה להגיע לפתרון אשר מוסכם על שני הצדדים אולם בדרך כלל הגורם העיקרי הוא חוסר אמון בצד השני, רצון חזק לנצח ולצאת עם היד על העליונה.

מי בעצם קהל היעד של קורס גישור?

קורס גישור מועבר במגוון גרסאות- כסדנה בת כמה ימים, כהרצאה בת כמה שעות, או כקורס בן כשמונה שיעורים – תלוי בקהל והייעוד. קהל היעד של קורס גישור הוא עורכי דין, רואי חשבון, אדריכלים, מהנדסים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מנהלים ובעלי מקצועות חופשיים. כל אחד אשר חלק גדול מעבודתו הוא לעמוד מול אנשים, לעבוד מול אוכלוסייה, ימצא כלים שימושיים אשר יעזרו לו בעתיד בעבודתו. כמובן ישנה אופציה של להפוך את תחום הגישור למקצוע, המגשר עובד מול עורכי דין ותפקידו לעזור להם להגיע למקום הכי טוב בשביל שני הצדדים . המגשר אינו שופט או בורר, הוא עוזר לפתוח ערוצי תקשורת, יש לו את הכלים לעזור לשני הצדדים להישמע ולהתבטא ממקום רגוע ושקול. ההסתכלות שלו עוזרת לשני הצדדים להבין מה בעצם האינטרסים של כל אחד וסדרי עדיפותיהם. תפקידו להביא את ההיגיון ואת הדחיפה לכיוון מציאת פתרון יצירתי. כמו כן כחלק מעבודתו המגשר עוזר בעריכת הסכמים ובאישור ההסכם בבית המשפט. המקומות בהם ניתן ללמוד קורס גישור הם: "מוסד לגישור" בירושלים, "מרכז נאמן לגישור" תל אביב, "מעגלים מרכז נאמן לגישור" חיפה, "בר שיח" מרכז גישור באר שבע