השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

פורום אוקיי. ארכיון.

שאלה 8 ושאלה 9

Anonymous:

באמת שקשה לי להבין מה רוצים ממני בשאלה הזאת - וזה קצת מלחיץ בשלב כזה...

Anonymous:

יש לנו מהירות, שואלים לגבי הזמן אז חסר המרחק. המסלול שלנו זה מעגל שהרדיוס שלו הוא 6000ק"מ אורך המעגל = 2פיי*6000 נחלק את המרחק במהירות (נשים לב שהיא 20 פיי בקירוב) ונקבל את הזמן: 20פיי/6000*2פיי= 600 שעות בקירוב. הראש של הברנש עושה מסלול שהרדיוס שלו הוא רדיוס כדור הארץ בתוספת גובהו של הבחור שזה 6000,002 מטר נכפול ב2פיי כדי לקבל את היקף המעגל ונקבל את תשובה מס' 2

Anonymous:

מתנצלת, לא הבנתי! אומרים שהוא "נע על פני כדור הארץ, על קו המשווה"- מה אני אמורה להבין מזה??? הניסוח לא ברור לטעמי- הוא נע על הרדיוס שזה אומר קו המשווה או שהוא נע על היקף המעגל?? אני מבינה שהוא נע על הרדיוס, כי אומרים קו המשווה- כלומר הוא עושה 4 פעמים את הרדיוס. מה גם, ונגיד והייתי מבינה שהוא עושה את ההיקף- לא הבנתי את החישובים. בנ"ל לגבי שאלה מספר 9. תודה!

Anonymous:

תרגיל 8 -------- "נע על קו המשווה" משמעו: נע על היקף הכדור במקום בו ההיקף הוא הגדול ביותר. למעשה מדובר בתנועה מעגלית, כשהמעגל הוא ברדיוס 6000 ק"מ. בתרגיל 8 מחפשים את הזמן. המהירות היא 62.8 הדרך היא ההיקף שהוא (לפי הנוסחה: היקף=רדיוס*2*פאי) 6000*2*פאי. כיוון שפאי שווה בקירוב 3.14, מקבלים שההיקף הוא בקירוב 6000*(2*3.14) = 6000*6.28 הזמן שווה לדרך לחלק למהירות, ובמקרה שלנו נקבל 600 ("בערך", כי חישבנו את פאי בערך).

Anonymous:

תרגיל 9 -------- גובהו של האיש הוא 2 מ', והוא עומד ניצב לכדור הארץ. לכן ראשו ורגליו עושים מסלולים שונים. המסלול של הראש מרוחק יותר מפני כדור הארץ ולכן הוא ארוך יותר. לשם דוגמה, חישבו על שעון מחוגים. אם נניח דיו בקצה מחוג השעות ומחוג הדקות, מחוג השעות יצייר עיגול קטן יותר, כי הוא קצר יותר. גם כאן, המסלול שיוצרות הרגליים קצר יותר מאשר המסלול שיוצר הראש. הריוס הוא כאמור 6000 ק"מ = 6000*1000 מטר. אך יש להוסיף לרדיוס גם את גובה האדם = 2 מ'. לכן הרדיוס של המעגל שיוצר הראש הוא 6,000,002 מטר. לחישוב ההיקף נכפיל מספר זה ב-2 ופאי, ונקבל 12,000,004 פאי מטר.