השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

איך נקבע מחיר ספרי ההכנה לפסיכומטרי של אוקיי?

הפקה של חומרי לימוד רציניים כגון ספרי הכנה לבחינה הפסיכומטרית היא יקרה מאוד וגוזלת זמן רב, שכן ההפקה מחייבת הקפדת יתר על תקינות השאלות, התאמתן לרמה הפסיכומטרית ולנושאים המופיעים בבחינה, בהירות ההסברים ודיוק בפרקי התיאוריה.

 

לאוקיי יש סה"כ 9 ספרי ההכנה ועוד כ–10 חוברות בחינות מתכונת, שכל השאלות בהם נכתבו על–ידי מומחי אוקיי הכנה לבחינות, כ–7,500 שאלות. 

תהליך הפיתוח של כל אחת מהשאלות מחייב שילוב של מומחים רבים ומורכב ממספר פעימות:

חיבור השאלה, הקלדה ועיצוב (במיוחד כשמדובר בשאלות שמחייבות שרטוט, ציור או תרשים), ביקורת מקצועית, עריכה, שיבוץ השאלה בספר או חוברת מתאימה והמעקב הסטטיסטי לאחר איכות השאלה ושל רמת הקושי שלה.

לא כל השאלות נותרות בספרים לעד – אלה שלא עוברות את התהליך נפסלות, גם כאלה, שמאבדות מהרלוונטיות שלהן. תהליך ההפקה למעשה לא מפסיק לרגע ואין כמעט ספר עליו ניתן להכריז כגמור ולא דורש שינויים.

גם תהליך הרכבת פרקי הבחינה (בחינות מתכונת) הוא מורכב וצריך להתחשב באילוצים רבים כגון מינון סוגי השאלות בפרק ותמהיל הולם של מגוון הנושאים המופיעים בפסיכומטרי ומינון הוגן של שאלות ברמות קושי שונות ועוד. 

היות ואוקיי הכנה לבחינות פועלת במספר שפות, ביניהן עברית, רוסית, אנגלית וצרפתית, כשתהליך ההפקה נגמר, לעתים קרובות מתחיל תהליך תרגום והשמת החומר לשפות אחרות.

לאחר שאוקיי הכנה לבחינות פיתחה את הספרים, היא מדפיסה אלפי עותקים מהם תוך פיקוח על איכות ההדפסה והעדר תקלות דפוס. תהליך ההדפסה יכול לקחת עד שבוע ימים (יש הפסקות טכנולוגיות בין שלבי ההדפסה).

נוסף על כך פיתחה אוקיי הכנה לבחינות מערכת ממוחשבת מורכבת לתרגול ולמידה מרחוק, צפייה בשיעורי ווידאו מוקלטים והן מערכת לקליטת הציונים ובדיקת הבחינות.

ולבסוף, אוקיי הכנה לבחינות עוסקת במחקר שוטף כדי להבטיח את האיכות המרבית של חומרי הלימוד ומהימנות בחינות המתכונת.

מחיר הספרים שלנו משקף איזון בין הרצון לספק לנבחנים את הספרים המעודכנים והמקיפים ביותר, שבגדר האפשר לבין הרצון לקבוע מחיר צנוע ככל הניתן עבורם.