השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

פורום אוקיי. ארכיון.

תר' 58

Anonymous:

קודם איזה סוג של בעיות זה? ואיך פותרים?

Anonymous:

mori בשאלות השוואה כמותית אנו נשאלים על היחס בין שני הטורים (מי יותר גדול, האם הם שווים או אם אין אפשרות לדעת). בטור אחד נתונה לי כמות גמלים, ובטור האחר נתונה לי כמות עיזים, ונשאלתי על מחיר השניים. כמובן שאין להסיק מזאת בלבד על מחיר כל אחד מהשניים. אני שם לב שטור המידע הנוסף נתון לי מידע על היחס בין השניים - מחיר של גמל מול עז. נתון לי שמחירם של 8 גמלים שווה למחירם של 9 עיזים - וממש מספרים לי משוואה (מחיר 8 גמל = מחיר 9 עז) לכן הכי נוח זה פשוט לרשום ולהציב. נציב g = גמל, e = עז. 8g = 9e 8/9g = e - עכשיו נתתי ביטוי למחיר העיזים באמצעות הגמלים. ניתן להעביר את שני הטורים "שידברו" על מחיר גמלים (או אם בחרת בעיזים - אותו הדבר, אין הבדל ;) החלטתי שרירותית) עכשיו בטור הימני נתון: מחיר 5 גמלים, ובטור השמאלי נתון 6 עיזים (כשאני יודע שכל עז = 8/9 של גמל) ולכן יש 8/9 כפול 6 גמלים (שאותם ניתן לצמצם ל 2/3 כפול 8) בטור ימין - 5__________בטור שמאל - 16/3 אני יודע ש 15/3 שווה ל-5, לכן 16/3 הוא יותר גדול! (זה ממש לא משנה בכמה כי נשאלתי מי יותר גדול, לא חשוב בכמה - כמובן שיש בדיוק 5 ו1/3 בטור הזה, אבל כל עוד זה גדול מ-5 לא משנה לי בכלל) בטור ימין יש 5 ובטור שמאל יש משהו שיותר גדול מ-5..... לכן טור ב' יותר גדול - והתשובה היא (2) בהצלחה ;)

Anonymous:

תודה על ההסבר :) משום מה הוא לא עובד לי על התרגיל שדומה לא 59...

More

תר' 58