השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

פורום אוקיי. ארכיון.

51-52

Anonymous:

בעמ' 65 התשובה שיצאה לי ל-51 היא 4- ובתשובות מראה 4 ובשאלה 52 יצא לי 41 ובתשובות מראה 23 איך ?

Anonymous:

51 ---- ראשית נחשוב מה יהיה הסימן של התוצאה (חיובי או שלילי). מכיוון שהחזקה הריבועית מתייחסת רק ל-5 המינוס שלפניו לא מתבטל. על מנת לבטלו היה צריך לרשום 2^(5-) [הסימן ^ מסמן חזקה]. אבל המינוס שלפני ה-100 מבטל אותו, ולכן התוצאה חייבת להיות חיובית. ועכשיו לתרגיל עצמו (בלי להתייחס למינוסים): 5 בריבוע = 25. 100:25=4 וכאמור, התוצאה צריכה להיות חיובית - לכן 4. שימו לב שהפרדנו בין חישוב הערך (4) לחישוב הסימן (+ או -). זה דבר שנוח לעשות בתרגילים מורכבים כאלה.

Anonymous:

52 ---- 2 בחזקת 3 שווה 8, לכן המחובר הראשון הוא: 32 = 8 * 4 2 בריבוע = 4. תשומת לב לכך שהמינוס לא עלה בריבוע, לכן התוצאה המתקבלת היא 4-. 36 לחלק למינוס 4 שווה למינוס 9. 32 ועוד מינוס 9 = 32-9 = 23. כנראה שבטעות העלית גם את המינוס בריבוע וביטלת אותו ולכן קיבלת תוצאה אחרת. ;)

Anonymous:

לשאלה מס' 51 יוצא שיש טעות בתשובה שבספר . ובשאלה 52 למה המינוס לא עולה בחזקה הריי הוא בתוך הסוגריים ? הריי בתרגיל הקודם (51) יש את 5- בריבוע בתוך הסוגריים ועשית אותו חיובי ! 25 אותו דבר כמו 2- בריבוע , בתוך הסוגריים !?

Anonymous:

אתה צודק. זו הייתה טעות שלי. תוקן.