השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

פורום אוקיי. ארכיון.

שאלה 31, בעיות תנועה

Anonymous:

אני חושבת שהתחלתי נכון אבל אין לי מושג איך ממשיכים: שלב א-מהירות רכב זה 2x ומהירות משאית זה x ,בגלל זהם יוצאים זה לקרת זה אז מחברים מהירויות וזה 3x. והבנתי גם שהזמן של הרכב שווה לזמן של המשאית והדרך שהרכב עבר גדולה יותר מהדרך של המשאית, שלב ב-נשאר לרכב דרך קצרה יותר להגיע מנקודת המפגש ל סוף (כי המשאית לא הספיקה לעשות מרחק גדול) וההיפך לגבי המשאית.. איך אני ממשיכה(או מתחילה :roll: ..)?? [color=#008000:30xg1ng7]תודה מראש(:[/color:30xg1ng7]

Anonymous:

התחלת נכון. מה שצריך לשים לב אליו זה שאם הזמן של הרכב והמשאית זהה עד נקודה C והמהירות של הרכב כפולה ממהירות המשאית אז המרחק שהרכב יעבור עד נקודה C כפול מהמרחק שתעבור המשאית או במילים אחרות המרחק של נקודה C מנקודה A כפול מהמרחק של נקודה C מנקודה B: A__________________C_________B 2Y Y אבל מה ששאלו אותנו זה מה היחס בין הזמן שלוקח לרכב להגיע מנקודה C לB לזמן שלוקח למשאית להגיע מC לA או אם נסכם במילים את כל מה שאנחנו יודעים: מה היחס בין הזמן שיקח לרכב לעבור במהירות כפולה מרחק מסויים מהזמן שיקח למשאית לעבור במהירות מסויימת מרחק כפול. הרכב צריך לעבור חצי מהמרחק של המשאית במהירות כפולה ולכן יקח לו רבע מזמן המשאית. אם אנחנו רוצים הסבר מתמטי יותר אז הכי נוח יהיה להציב מהירויות ומרחקים. כפי שציינת המהירות היחסית של הרכב והמשאית היא 3X לכן מרחק נוח להצבה יהיה למשל 3 ק"מ נציב 1 קמ"ש למשאית ו2 קמ"ש לרכב ומייד רואים שהם יפגשו כעבור שעה במרחק 1ק"מ מנקודה B כמה זמן יקח לרכב להגיע במהירות 2 קמ"ש מC לB (מרחק 1 ק"מ)? חצי שעה! כמה זמן יקח למשאית במהירות 1 קמ"ש להגיע מC לA (מרחק 2 ק"מ)? שעתיים! מה היחס בין חצי לשעתיים? 1:4

Anonymous:

תודה

Anonymous:

נניח שכל אחד מהם נסע זמן T לפני הפגישה, כך שהרכב עבר את AC ומשאית - את BC. עכשיו הרכב מנסה לעבור את המרחק BC, והמשאית - את מרחק AC. בגלל שמהירות הרכב גבוהה פי 2 ממהירות המשאית, יקח לרכב מחצית מהזמן (של המשאית) לעבור את BC - כלומר T/2. בגלל שמהירות המשאית נמוכה פי 2 ממהירות הרכב, יקח למשאית פי 2 יותר זמן לעבור את AC - כלומר 2T. היחס בין שני הזמנים, 2T ו-T/2 הוא 4:1. :crazy