השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

פורום אוקיי. ארכיון.

קורס רמלה יולי 2013

hagaihayat:

שלום לקורס רמלה. זה המקום שלכם לשתף שיעורים,הברקות, פטנטים וסטארט -אפים. חח עכשיו ברצינות,כאן תוכלו לקבל עזרה ממני ומחברי הקורס,כמו גם פרטים טכניים שיימסרו ממני בהמשך. ובכלל כל מה שתרגישו נכון לשתף ולהיעזר בו נמצא ממש כאן. הפורום לשימושכם הפורה והיצירתי. אשמח לעזור -חגי.

zriker92:

היי, רציתי לשאול בנוגע לאחת השאלות בשיעורי בית. בעמוד 55 של מבוא למתמטיקה תרגיל 104 (צריך לציין אם התשובה נכונה או לא) 104. קיימים רק שני מספרים שהמספר ההופכי שלהם שווה למספר המקורי בתשובות כתוב שהמשפט נכון אך אני בטוחה שהתשובה לא נכונה. המספר ההופכי היחידי השווה למספר המקורי הוא 1. תודה, מיטל

netanel20008:

שלום לכולם קוראים לי נתנאל חיימוב לא היצלחתי להגיע לשיעור הראשון ואשמח אם תיתנו לי את שיעורי הבית.

hagaihayat:

מיטל שלום רב. לגבי התרגיל התשובה אכן נכונה כמו שצויין בספר. הפתרון שלא לקחת בחשבון הוא 1- .אם תבצעי את ההופכי למספר זה תגיעי למספר המקורי. זה טוב שאת מתייעצת,אך זכרי שכאשר יוצא לנו תשובה שונה ממה שמצוין בספר,ננסה לחשוב בכיוונים שונים ומגוונים ונצא מנקודת הנחה בסיסית שהפתרון בספר נכון. בהצלחה חגי

hagaihayat:

נתנאל שלום רב. בשיעור הראשון ביצעתי שיחת פתיחה על הקורס,הפסיכומטרי,הלמידה ובכלל שיעור היכרות. לגבי השיעורים: מבוא למתמטיקה-נדרשתם לפני הקורס לסיים חוברת זו.אני עובר עליה בחזרה קלה ולכן העמודים שעברנו עליהים בכיתה הם מעמוד 1-88. כמובון שאלה הם העמודים שתבצע לשיעורי הבית.כמו כן אם סיימת תמשיך עד סוף החוברת,אני מזכיר המגמה שלי היא חזרה קלה על חומר זה כיוון שאלו הם היסודות לפרק הכמותי. אנגלית-המלצתי החמה היא להתחיל אנגלית מהיום ולא לחכות לשיעור הראשון באנגלית.מצא לך את הרמה המותאמת ליכולותך, והקפד על קריאה רצופה כל יום במשך חצי שעה עד שעה לפחות. אלו הם השיעורים.לגבי שיעור הבא, הספרים הנלמדים יהיו :מבוא למתמטיקה ואלגברה ובעיות. בהצלחה.

zriker92:

היי אשמח לעזרה בשאלה 85 (4) בעמ' 139 בספר מבוא למתמטיקה התשובה לא יוצאת לי כמו בתשובות.. תודה ושבת שלום, מיטל

hagaihayat:

שלום מיטל. מה שנדרש לעשות הוא לפשט את הביטוי תחילה.לפיכך זה ייראה כך: x ^2 -y ^2 /xy עכשיו ניתן להמיר את המונה בביטוי הבא: ^2 ( X-Y) כך שנפחית ממנו 2XY . (במלל:(איקס מינוס וי בריבוע) פחות שתי איקס וי). את X-Y את יודעת את ערכו מהנתון.כמו כן XY גם נתון ,מה שנשאר כרגע זה רק להציב. זהו תרגיל נפלא שבודק פישוט אלגברי. בהצלחה.

zriker92:

אבל x ^2 -y ^2 לא שווה לא (x-y)^2 מינוס 2xy אלא שווה ל(x+y)(x-y) לכן התשובה שלי יוצאת 45/14 ולא 53/14 כפי שכתוב בתשובות

hagaihayat:

תלמידים יקרים. מסיבה כזו או אחרת הקובץ של הפרונות הסופיים לא עולה באתר. לפיכך אשלח לכם למייל שלכם את הפתרונות, אנא עקבו ותוכלו כבר מחר לראות זאת בדואר נכנס. יש לתחקר את הסימולציה ולהסיק מסקנות בהתאם. בהצלחה חגי

hagaihayat:

שלום לכולם. העליתי לאתר את אחוזי ההצלחה שלכם בסימולציה. אתם יותר ממוזמנים לעיין בפרקים הרלוונטיים ולאמוד את הצלחתכם. כולנו שואפים שמכאן גרף ההצלחה יתחיל להיות תלול כלפי מעלה כמובן, אנא עשו את כל המאמץ הנדרש כדי לקיים זאת. שיהיה בהצלחה לכולכם ושבת שלום חגי

allofisrael:

שלום שמי מרים ,להבנתי משאלה מס' אחת בספר גיאומטריה והסקה ישנם מס' דרכים נכונות לפתור את התרגיל אך שתי הפתרונות שונים, אני מבקשת להסביר את הדרך השנייה שאינה מופיעה באתר להלן הסבר: הנחת עבודה היא ששתי זוויות צמודות שוות ל180 מעלות. כלומר שאם הזוויות שוות כל זווית צריכה להיות 90 מעלות. אם זוויות אחת גדולה מהשניה ב-20 מעלות יוצא מכאן שזווית אחת שווה 90+20=110 וזוית שניה שווה 90-20=70 ולכן התוצאה שהזוית הגדולה יותר היא 110 באתר ניתן פתרון של X+X+20 = 180 ולכן X=80 והתוצאה היא שהזווית הגדולה הינה 100 הסבר.????????????

zriker92:

שלום, רציתי לדעת מה היו הש"ב של יום שלישי? מיטל

hagaihayat:

שלום מיטל. 1)בהתחשב בעובדה שזה היה שיעור השלמה רוב השיעור היה סביב חזרה על בחני מעקב שנלמדו עד עכשיו .אם תרצי את הבחנים שבוצעו בשיעור שעבר אנא הזכירי לי לפני השיעור הבא לצרף לך אותם. 2)כמו כן נלמד במהלך היום הנושאים הבאים:מספרים שלמים וסימני חלוקה(עמוד 236-253). השלמת משפטים-מעמוד 232-311 זהו אני ממליץ בחום לסכם לעצמך את הנלמד ולעשות חזרות משיעור הבא אנו מעלים הילוך. בהצלחה חגי

hagaihayat:

שלום לכולם. אני מזכיר,היום זכרו להביא את ספרי :גיאומטריה,היגיון צורני ואנגלית. בהצלחה-חגי

zriker92:

שלום, רציתי לדעת מדוע התשובה לשאלה מספר 1 היא 2 ולא 3 ?

hagaihayat:

שלום. לשאלתך בענייו תרשים מספר 16 שאלה 1. מספר האנשים שהעדיפו את שוקולוד "מתוקי"30 אחוז מ100-כלומר 30 . 20 אחוז מ400 כלומר 80. 40 אחוז מ200 כלומר 80. סה"כ שוקולו מתוקי-190 איש. מספר האנשים שהעידפו את שוקולד "מוזה" 40 אחוז מ400 כלומר-160. 20 אחוז מ200-כלומר 40. סה"כ "מוזה" 200 איש. לכן התשובה היא מספר 2. בהצלחה.

hagaihayat:

אני מזכיר לכולם היום להביא את ספרי: אנגלית, היגיון פסיכומטרי ואלגברה ובעיות.

zriker92:

שלום, איזה עמודים צריך לפתור בנושא הגיון צורני? תודה, מיטל

hagaihayat:

היי מיטל . מעמוד 96-100 בהצלחה

hagaihayat:

שלום לכולם. אני מזכיר שהיום אתם צריכים להביא את הספרים: אלגברה ובעיות,גיאומטריה והיגיון פסיכומטרי. שבוע טוב

hagaihayat:

שבוע טוב. אני מזכיר שמחר צריל להביא את הספרים הבאים:אלגברה ובעיות,היגיון צורני ואנגלית. כמו כן מי שרוצה יכול לצרף את הסימולציה לחזרה ובדיקה. בהצלחה חגי

bar5117:

מישהו יכול להגיד לי מה השיעורים שחגי נתן ביום ראשון??

zriker92:

שאלות שקרנים וסידורים בהגיון פסיכומטרי (2 פרקים אחרונים בכל אחד מהם מספיק אם הבנת את העיקרון) צריך להביא ליום חמישי את ספר ארטישוק וחשיבה מילולית. בהצלחה :beer

hagaihayat:

כמו כן באלגברה ובעיות:לפתור את נושא סדרות על פי הצבת מספרים. דבר נוסף לקיים בחנים של של כל נושא שנלמד בספר האלגברה,(הבחנים נמצאים בסוף כל נושא). וכמובן לקיים תחקור סימולציה והפקת לקחים. בהצלחה חגי

bar5117:

היי חגי יש בלבול בפרק 4 של הסימולציה. הפרק הוא פרק אנגלית ולפי התשובות זה פרק של חשיבה כמותית שלא הופיעה בכלל בסימולציה!!!

zriker92:

היי, רציתי לשאול בנוגע לארטישוק כמותי 3.3 עמוד 59 שאלה 41 לא הבנתי מדוע התשובה היא 8 סנטימטר ולא 12. אם יחס הצלעות הוא כיחס הזוויות והצלע הקטנה ביותר במשולש הוא 4 אז הצלע הבינונית היא 8 ולכן הצלע מול הזווית הגדולה ביותר במשולש צריכה להיות 12.. מיטל

hagaihayat:

היי מיטל, לפי יחס הזוויות זה משולש זהב. לכן כאשר יש צלע שמול ה30 מעולות (הצלע הקטנה במשולש) אשר שווה ל4 ס"מ, הצלע מול ה90 מעלות(הגדולה במשולש) תהיה שווה לפי 2 ממנה.לכן הצלע שווה ל8 ס"מ. יש להבחין בתרגיל זה בין היחס של הזוייות לעומת הצלעות.בהצלחה

mor4101:

היי זה דוד כהן. רציתי לדעת איזה ספרים צריכים להביא היום לשיעור ?