השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

מה לעשות אם זומנתי לבחינה פסיכומטרי חוזרת?

קודם כל – להירגע. אם במקום הציון קבלת זימון לבחינה חוזרת, זה סימן ששיפרת משמעותית את הציון (נבחנת כבר בעבר, אחרת לא היו מזמנים אותך). * אנו תקווה, שהסיבה לזימון היא הכנה יסודית, ולא העתקה, חלילה וחס.

למה דווקא אני?

כמעט אחרי כל מועד כמה מבוגרים שלנו מוזמנים לבחינה חוזרת, אין בזה דבר חריג. לפי הסטטיסטיקה של המכון הארצי לבחינות ולהערכה, השיפור הממוצע אחרי קורס הכנה הוא כ-40 נקודות בלבד. תלמידים שלנו לא פעם משפרים את הציון הפסיכומטרי ב-100-150 נקודות וזאת הסיבה לזימון.

איך מתקיימת בחינה פסיכומטרית חוזרת?

לאחר פרסום הציונים, 30 ימים לערך אחרי מועד הבחינה, חלק מנבחנים מוזמנים לבחינה חוזרת. הציונים שלהם אינם מתפרסמים, עד לקבלת התוצאות של הבחינה החוזרת.

בדרך כלל הבחינה החוזרת מתקיימת במכון הארצי, בירושלים.

הרכב הבחינה הפסיכומטרית החוזרת

הבחינה היא אדפטיבית – היינו, ככל שהנבחן מוכיח את רמתו מהר יותר, כך מספר הפרקים יורד. זאת אומרת שאם לא העתקת, אלא שיפרת את הציון בזכות ההכנה היסודית, ייתכן והבחינה החוזרת תיערך 3 פרקים בלבד. ועוד דבר: בבחינה החוזרת אין פרק חיבור בכל מקרה.

אם יש חשד להעתקה, הנבחן יתבקש להשלים 8 פרקי רב ברירה (כמותי, מילולי, אנגלית).

איך מחושב ציון בבחינה החוזרת?

לא נותנים ציון על הבחינה החוזרת. יש שתי אפשרויות: הטובה והגרועה. הראשונה היא כאשר הנבחן הפגין רמת ידע קרובה לזו של המועד האחרון (רמה גבוהה משמעותית מהבחינה הקודמת). אזי יפורסם הציון של הבחינה האחרונה. האפשרות השניה, בה הנבחן קרוב יותר לציון הקודם שלו, תיתפס כי חשד להעתקה, ואז (ברוב המקרים) הציון האחרון לא יתפרסם והציון הישן יישאר על כנו. במקרים נדירים אף יינקטו כנגד המעתיק סנקציות משמעתיות כגון הרחקה מבחינות למספר שנים.

חשוב להבין, שלא מצופה ממך להפגין יכולות זהות לאלה, שהפגנת בבחינה האמתית, אלא דומות להן. ברור ששיא ההכנה של הנבחן היה ביום הבחינה הרגילה.

איך להתכונן לבחינה פסיכומטרית חוזרת?

בדרך כלל הזימון לבחינה החוזרת מגיע כמה ימים לפני הבחינה. בזמן הקצר שנותר, אנחנו ממליצים לחזור על המרתונים והסימולציות שפתרתם במהלך הקורס. הבחינות שלנו מורכבות מנוסחי הבחינה שלא פורסמו, והנוסחים האלה בדרך כלל עולים בבחינות החוזרות.

ושוב נדגיש כי לא מצופה מכם להיות בשיא הכושר, כפי שהייתם ביום הבחינה, אלא רק להפגין יכולות דומות. אם אתם צריכים חיזוק או עצה, אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עת ונעזור. קיימת גם האפשרות לקחת שיעור פרטי לפני הבחינה – אחד על אחד עם המורה – במקרה שאתם מרגישים את הצורך בכך.

בהצלחה!

צוות מחקר ופיתוח

רשת או.קיי. פסיכומטרי