השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

איך לקבל ציון גבוה בפסיכומטרי?

זה מה שכולם רוצים, כשבאים להתכונן לפסיכומטרי. ההצלחה בפסיכומטרי תלויה ברקע הלימודי של הנבחן, איכות ההוראה, היקף הקורס ורמת חומרי הלימוד. בכתבה זו ניתן כמה טיפים למתכוננים לפסיכומטרי, שיעזרו למצות את הפוטנציאל הלימודי לקראת הבחינה.

רקע לימודי

אגדה אורבאנית: החלק הכמותי של פסיכומטרי – כמו בגרות 3 יחידות במתמטיקה – האם זה נכון?

נכון ולא נכון. רוב השאלות – כן, אבל יש שאלוני בגרות, בהם לא מלמדים מעגלים (בגיאומטריה), בעיות צירופים והסתברות. בעיות צירופים או הסתברות מופיעות בפסיכומטרי פעם בבחינה (שאלה אחת לשני פרקי הכמותיׂ), אבל בעיות מעגלים פופולריות למדי אצל עורכי הבחינה (2-3 שאלות בפרק). יש הבדלים גם מבחינת עומק הידע בין התלמידים שלמדו 3 יחידות לימוד לעומת ו-4 או 5.

לכן בגדול, ככל שיש יותר יחידות לימוד בבגרות, כך העבודה של המורה לפסיכומטרי קלה יותר. מי שסיים בית ספר עם 4 או 5 יחידות במתמטיקה, צריך לקבל כבר אחרי הקורס הראשון ציון גבוה (650-700).

* את התלמידים שלמדו במסלול של 3 יחידות מתמטיקה וקבלו ציון 100 אנחנו מחשיבים אותם לאותה הקטגוריה – מקבלי 650+ אחרי הקורס הראשון – עם קצת יותר השקעה מבעלי ה-4 וה-5.

מי שסיים בית ספר עם 3 יחידות מתמטיקה, ציון נמוך, צריך להגיע אחרי הקורס הראשון ל-520-580 (תלוי בהשקעה).

איכות ההוראה

ב-OK מלמדים רק מורים וותיקים. כשאנחנו מגייסים מורים חדשים, אנחנו מחפשים מדריכים כישרוניים מהחברות הגדולות, שמעוניינים לשפר את רמת שכרם, מראיינים ומכינים אותם לקראת ההדרכה ב-OK.

כחלק מבקרת איכות השרות אנחנו מעבירים משוב סיום הקורס בכל כיתה ומקפידים על איכות ההוראה הגבוהה ביותר בתחום ועל היחס האיש, שמעניק הצוות שלנו לתלמידינו. לאחר קבלת תוצאות אמת אנחנו עורכים סקר שיפור ציון מתחילת הקורס לבחינה האמתית והשוואה בין הממוצע הארצי וממוצע הבוגרים. בשנים האחרונות ממוצע הבוגרים של OK היה גבוה בכ-92 נקודות מהממוצע הארצי.

היקף הקורס

ההיקף הסטנדרטי של קורסי פסיכומטרי הינו 25 מפגשים ו-8 מבחני מתכונת (סימולציות).

רמת חומרי הלימוד

הבחינה הפסיכומטרית היא בחינה משתנה. המומחים של OK נבחנים בפסיכומטרי בכל מועד ובכל נוסח בחינה מאתרים שאלות עם ניסוח חדש או מסוג חדש לגמרי. כדי לייעל את ההכנה אנחנו מעדכנים את חומרי הלימוד אחרי כל מועד הבחינה.

אנחנו יודעים, כי רק לימוד פסיכומטרי שמבוסס על החומר העדכני ביותר מאפשר להשקיע זמן ואנרגיה רק בתרגילים הרלוונטיים ולהגיע לציון גבוה.

איך לתכנן את ההכנה לפסיכומטרי?

לפני הקורס

ההכנה הטובה ביותר לפסיכומטרי צריכה להתחיל 3-4 חודשים לפני מועד הבחינה – משינון יסודות מתמטיקה וכתיבה מדעית. אנחנו שולחים לנרשמים ערכת הכנה, הכוללת ספרים במתמטיקה בסיסית, אנגלית וחשיבה מילולית ופותחים הרשאות לפורטל הלימודים, בו יש הרצאות מבוא לפסיכומטרי. ההכנה שמתחילה מבעוד מועד מקנה יתרון איכותי לתלמידים שלנו ביום הבחינה האמתית.

במהלך הקורס

עם תחילת הלימודים בכיתה אנחנו ממליצים להשקיע לפחות 3-4 שעות כל יום בשיעורי הבית. זכרו: אין דרך אחרת ללמד שחקן כדורסל לקלוע בסל, אלא לאפשר לו לקלוע כמה שיותר. תתרגלו יותר – תקבלו ציון גבוה יותר!

שבועיים לפני הבחינה

שבועיים לפני הבחינה יש לעבור למתכונת של מרתונים: פתרון התרגילים "החמים" ביותר. אנחנו ב-OK מחברים פרקים מיוחדים משאלות שדומות לאלה, שהיו בפסיכומטרי אך לא התפרסמו – יש סיכוי גבוה שבבחינה האמתית תראו הרבה דברים מוכרים.

אנחנו יודעים כי יש לנו את הקורס הפסיכומטרי הטוב ביותר להציע לכם. אנחנו עוסקים בפסיכומטרי מאז 1996 ואין היום בתחום מומחים שמבינים בפסיכומטרי יותר מאתנו.

פריסת הקמפוסים של OK היא פריסה ארצית, הקמפוס הראשי שוכן ברמת אביב, תל אביב, רחוב חיים לבנון 30.

לא תקבלו יעוץ ברמה שלנו בתחום הפסיכומטרי – פנו אלינו בטלפון: 1-800-650-700 או מלאו את הפרטים בטופס ונשמח לשתף אתכם בידע על הבחינה הפסיכומטרית, שצברנו.

  1. (שדה חובה)
  2. (שדה חובה)
  3. (נא להכניס דוא"ל תקין)
  4. (שדה חובה)