השאירו את הפרטים ונתקשר

ליצור איתנו קשר

פורום אוקיי. ארכיון.

398 שאלה 20

Anonymous:

מי מה ולמה אשמח להסבר כי אני לי מושג מהיכן להתחיל.

Anonymous:

אעזור לך להתחיל. מתח קו ישר בין הפינה הימנית העליונה של הצורה והפינה השמאלית התחתונה שלה. קיבלת משולש גדול ישר זווית ושווה שוקיים שאורך השוק שלו הוא 2n. אל יתר המשולש (כלומר הצלע הארוכה שלו) צמודים n משולשים קטנים ששטח כל אחד מהם הוא בדיוק חצי משטחה של מדרגה. כל שנותר הוא לחשב את שטחיהם של המשולש הגדול והמשולשים הקטנים ולסכום אותם. אני מקווה שמכאן כבר תסתדר.

Anonymous:

אני אסתדר אבל אני לא אהבתי את השאלה מאחר ולא צריך להסתמך על השרטוט, וכאן אין לי דרך אחרת מאשר לספור כל מדרגה.

Anonymous:

לכב' - המרכז הארצי לבחינות והערכה הנדון - שאלה 20, בעמוד 398 בספר הקורס לכל מאן דבעי, שלום! ברצוני להביא לידיעתכם את סלידתו וחוסר שביעות רצונו של התלמיד eladtk מהשאלה הנ"ל. התלמיד פגע בשאלה בעת השתתפותו בקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית, אשר נערך בביה"ס לפסיכומטרי או.קיי. הנני דורש בתוקף ובכל לשון את מחוייבותכם המוחלטת לשביעות רצון התלמידים בביה"ס או.קיי. משאלות הבחינה הפסיכומטרית, ובפרט כל הנוגע לעניין התלמיד eladtk. המקרה הוא חמור, וכנראה אינו הראשון מסוגו. אבקשכם להתייחס אליו במלוא חומרת הדין והמעשה! בתודה ובכבוד רב, מדריך מודאג eladtk - אני מקווה שמובן לך שאני רק צוחק, ואני מקווה שאתה לוקח את זה ברוח טובה, כדי להפיג קצת את שגרת הלימודים ;) המון בהצלחה בבחינה - ממני ומשאר צוות המדריכים ;)

Anonymous:

שלום eladtk, אם אתה בוחל בשימוש בשרטוטים תוכל לפתור בדרך אחרת. לו הייתה רק מדרגה 1, השטח היה 4 * 1. לו היו רק 2 מדרגות, השטח היה 4 * (2+1). לו היו רק 3 מדרגות, השטח היה 4 * (1+2+3). וכן הלאה... כיוון שישנן N מדרגות, השטח הוא 4 * (1 + 2 + 3 + ... N). לסדרה כזו קוראים סדרה חשבונית וסכומה הוא בדיוק 2/(N*N+N) ואם תכפיל את זה ב-4 תקבל את התשובה.